Jak stworzyć wymarzony ogród? Miejsce, które zachwyca, relaksuje i odzwierciedla naszą osobowość? Nie jest to trudne, wymaga jedynie pewnej wiedzy, nieco wyczucia stylu i przede wszystkim dużej chęci dokonania zmian. Zanim zaczniemy je wprowadzać, zapoznajmy się z treścią książki "Ogród z charakterem"– pomoże ona przekształcić teren wokół domu w stylowy ogród.

W kolejnych rozdziałach książki staram się ukazać wszystkie aspekty procesu projektowania przestrzeni. Przedstawiam więc najważniejsze style w ogrodnictwie, które mogą dostarczyć interesujących inspiracji. Następnie prezentuję zasady kompozycji ułatwiające zaplanowanie terenu wokół domu. Istotną część publikacji stanowi opis elementów stałych i roślin składających się na aranżację ogrodu.

Omawiając zasady i elementy tworzące ogród, staram się przede wszystkim przedstawić efekt ich zastosowania. Chcę ukazać wpływ, jaki wywierają one nie tylko na wygląd, lecz przede wszystkim na nastrój miejsca. Celem książki jest udzielenie wskazówek, dzięki którym można zrealizować marzenie o ogrodzie w niepowtarzalnym stylu.

Joanna Włodkowska van Ommen ukończyła Wydziały Dziennikarstwa i Amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Amerykanistyki na Uniwersytecie w Amsterdamie. Od lat zajmuje się architekturą przestrzeni. Książka "Ogród z charakterm" łączy jej trzy życiowe pasje - fotografię, pisanie i aranżację ogrodów.

Facebook PAGE